ONA

 

 

Charytatywny pokaz mody

O WYDARZENIU

 

7 października 2023

 

Hotel Terminal

ul. Rakietowa 33
54-615 Wrocław
godz. 17.00
 
Cegiełka charytatywna 500 zł
 
W ten wyjątkowy wieczór wspólnie pomożemy i pokażemy potęgę kobiecości, i solidarności w tak trudnej sytuacji, jaką jest choroba nowotworowa.

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, w którym wrocławski projektant Kamil Hala zaprezentuje swoją jubileuszową kolekcję, podkreślającą indywidualność i wyjątkowość każdej kobiety.

Podczas pokazu w roli modelek wystąpi 45 pań na różnym etapie choroby oraz wezmą w nim udział Prezydent miasta Wrocławia, przedstawiciele wrocławskich szpitali, firm i partnerów wydarzenia oraz inni zaproszeni goście.

Zasiadając na widowni, nie tylko przeżyjecie niezwykłe i niezapomniane chwile, ale przede wszystkim pomożecie kobietom w powrocie do zdrowia oraz wspólnie „odczarujemy raka”, wyślemy w świat wiadomość, że rak piersi nie jest determinantem życia żadnej kobiety.

Każda z nich jest piękna, wartościowa i pełna emocji.

POZNAJ PROJEKTANTA

Kamil Hala

 
Projektant, właściciel autorskiej Pracowni Krawiectwa
Artystycznego we Wrocławiu.
Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania
w Łodzi na kierunku wzornictwo, specjalność
projektowanie ubioru.

ORGANIZATORZY

Fundacja La Vie La Vie

PATRONATY

PATRONAT MEDIALNY

DOŁĄCZ DO NAS

CHCESZ WEPRZEĆ NASZE WYDARZENIE?

To nic prostszego
PRZEKAŻ CEGIEŁKĘ CHARYTATYWNĄ

 jako DAROWIZNĘ PIENIĘŻNĄ

NA CELE STATUTOWE FUNDACJI LA VIE LA VIE

Jeśli chcesz wziąć udział w naszym Wydarzeniu/bądź jeśli nie możesz spotkać się z nami osobiście, a chcesz nam pomóc OPŁAĆ PROSZĘ CEGIEŁKĘ CHARYTATYWNĄ

Klikając przycisk 'Opłać cegiełkę’, potwierdzam, że zapoznałem/am się i akceptuję postanowienia regulaminu.

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO WYDARZENIA?

Prosimy o zgłoszenia udziału na adres mailowy ona@fundacjalavielavie.pl
Twój udział w Wydarzeniu zostanie potwierdzony odpowiedzią zwrotną, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

ZOSTAŃ PARTNEREM WYDARZENIA

Dołącz do grona wyjątkowych firm, osób, które pomagają i wspierają innych.

„Przez lata nauczyłem się, że najważniejsza w sukience jest Kobieta, która ją nosi”

Do cytatu

OPIS WYDARZENIA

 

ONA – onkologia, nieskończona afirmacja

To wyjątkowy, charytatywny pokaz mody, którego celem jest pokazanie potęgi kobiecości i solidarności w tak trudnej sytuacji, jaką jest choroba nowotworowa.

W trakcie pokazu grupa niesamowitych kobiet, chorujących na raka piersi, stanie ramię w ramię i wspólnie pokaże, że nawet największe problemy zdrowotne nie są w stanie pozbawić ich radości i siły. Wręcz przeciwnie – właśnie podczas zmagań z chorobą kobiecość i jakość życia nabierają szczególnego znaczenia, a nowotwór nie oznacza rezygnacji z realizacji swoich potrzeb, pragnień i marzeń.

Mówiąc krótko: celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na fakt, że niezależnie od etapu choroby dla każdej z kobiet ważna jest jakość i radość życia. Chcemy zmienić postrzeganie kobiet z chorobą nowotworową i „odczarować raka”, dlatego to właśnie one zaprezentują się na wybiegu. Wierzymy, że tego typu wydarzenia mogą przyczynić się do zmniejszenia stygmatyzacji związanej z chorobą i edukacji społeczeństwa w zakresie znaczenia profilaktyki, wczesnego wykrywania i wsparcia dla kobiet chorych na raka. Świadomość to pierwszy krok do działania, a żeby wygrać trzeba się badać!

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem rozpoznawanym u kobiet w Polsce. Według dostępnych danych zachorowalność na ten rodzaj nowotworu wzrosła w ciągu ostatnich lat ponad dwukrotnie (Budny i in., 2019). W 2000 roku zanotowano 11853 przypadki raka piersi, a w 2020 roku zdiagnozowano aż 26 644 zachorowań (https://gco.iarc.fr/).

Problemem jest jednak nie tylko skala zachorowalności, ale również wpływ, jaki rak piersi ma na wszystkie strefy życia kobiety.
Skutki choroby są bowiem odczuwalne zarówno w sferze biologicznej, jak i psychologicznej czy społecznej.

CHOROBA NOWOTWOROWA A SAMOOCENA I JAKOŚĆ ŻYCIA

Kobieta, u której zdiagnozowano nowotwór piersi, musi zmierzyć się nie tylko z bezpośrednimi objawami choroby oraz skutkami leczenia, ale również negatywnymi reakcjami psychicznymi, które są odpowiedzią na zagrożenie zdrowia i życia (Rocławska, 2015). Każdego dnia towarzyszy jej olbrzymi stres, obniżona zostaje samoocena, odczuwa ona pogorszenie jakości życia i zaczyna negatywnie postrzegać własne ciało. Wiele kobiet doświadcza silnej traumy, która prowadzi do nasilenia lęku, zwłaszcza w sytuacjach intymnych, związanych z symbolicznym postrzeganiem piersi jako atrybutu kobiecości. Projekt “ONA” to pokaz mody, którego celem jest wsparcie kobiet, zmagających się z nowotworami piersi i pokazanie im, że pomimo choroby wciąż są piękne, ważne i wyjątkowe. Organizowany przez nas event to dla naszych modelek jedyna w swoim rodzaju szansa na przełamanie barier mentalnych i pokazanie swojej siły, piękna i kobiecości. Wspaniałe bohaterki pokazu każdego dnia udowadniają, że mają niezwykłą moc przekształcania swoich doświadczeń w inspirację dla innych kobiet, zmagających się z trudami choroby. Wreszcie nadszedł czas, by o ich działaniach dowiedziało się więcej osób, a afirmacja kobiecości w kontekście choroby onkologicznej zaczęła być postrzegana nie tylko jako przejaw siły czy odwagi, ale stała się normą. Październikowy wydarzenie to pierwsza edycja tego projektu pokazu mody „ONA” – Onkologia, Nieskończona Afirmacja, ale z pewnością nie ostatnia. W trakcie wydarzenia zostanie przeprowadzona licytacja, z której zebrane środki przeznaczone zostaną na cele statutowe Fundacji La vie La vie.

NASI PARTNERZY

Copyright © 2023 ONA | Powered by M3 Group

Scroll to Top